Fotogaleria » 10-12.06.2019 r. - Zakopane

W dniach 10 - 12 czerwca, chętni uczniowie z  klas V –VIII naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Zakopanego. Wprawdzie to ,,Zimowa stolica Polski”, jednak w upalne, czerwcowe dni krajobraz naszych gór również zachwyca swym urokiem.

Mogliśmy go podziwiać podczas wędrówki górskimi szlakami, odpoczynku nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, wyprawy  Doliną Strążyską do wodospadu Siklawa i Doliną Kościeliską do hali Ornak. Spacerowaliśmy również po Krupówkach. Podczas autokarowego przejazdu po mieście, widzieliśmy kompleks skoczni narciarskich. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy jedno z miejsc, które z pewnością warto w Zakopanem zobaczyć: Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach.

O tatrzańskich szczytach,  dolinach, przyrodzie i historii opowiadał z wielką pasją i humorem nasz przewodnik, rodowity góral z Kościeliska.

Nie odbyło się, oczywiście, bez wieczorno-nocnych rozmów, śmiechów i kolejnych wędrówek – tym razem po korytarzach i  pokojach naszego pensjonatu ,,Gazdówki pod lasem”.

Wróciliśmy z wycieczki pełni wrażeń i troszkę zmęczeni. Ale przecież już wkrótce wakacje! Doskonały czas na kolejne wyjazdy, wycieczki i wyprawy po pięknych zakątkach naszego kraju. A  może nie tylko... .